ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi

ISO 9001, kuruluşların kalite yönetim sistemi için kullanılan uluslararası bir kılavuzdur. Günel versiyonu 2015 yılı Eylül ayında yayınlanan ISO 9001:2015 versiyonudur. Kuruluşların kalite yönetim sistemi her daim geliştirilmeye açıktır ve kuruluşların bu konuda atacağı her adım, gerçekleştireceği her gelişme, verimliliğin, hizmet kalitesinin, müşteri memnuniyetinin, yönetimin şeffaflığının, sürekliliğin ve sürdürülebilirliğin artmasına katkı sağlar. ISO 9001 standartlarında hizmet vermek, kuruluşun hizmet kalitesini ve verimliliğini sürekli geliştirdiği anlamına gelir.

Kuruluşların boyutu veya hangi sektörden oldukları ISO 9001 belgesi almak için önemli değildir. Bu standart her boyuttan ve sektörden kuruluşa uygulanabilir.

Ürünlerin kalitesini geliştirmek için kullanılan bir standart değildir. ISO 9001 süreç odaklı gelişme sağlayan bir standarttır ve süreçlerin iyileşmesi sonucu üretilen ürünlerin kalitesi veya sunulan hizmet de gelişir.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi, bir kuruluşun ISO tarafından belirlenen standartlarda yönetim yapısına sahip olması için gereken uygulamalar ve standartlar hakkında bilgi verir. Kuruluşun boyutuna bakılmaksızın her kuruluşta kalite yönetim sistemini gerçekleştirmek en temel uygulamalardan biridir.